03 kwietnia 2015 19:20 | Aktualności

UMIEM PŁYWAĆ

Od 09.02.2015 roku uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach uczęszczają na kurs nauki pływania w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Umiem pływać”.

Podstawowym celem projektu jest doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania oraz zdobycie umiejętności pływania stylem grzbietowym, a także uświadomienie dzieciom, rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą umiejętność nauki pływania. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwać będą do 04.05.2015roku. Podczas 20-godzinnych zajęć na krytej pływalni ,,Olimpic” w Strawczynku, pod kierunkiem instruktorów i wychowawczyni kl. III - Pani Marianny Szczepańskiej, uczniowie klasy trzeciej poznają tajniki nauki pływania. Rodzice uczniów również są zaangażowani w opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekają na każdy kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnają się po zakończeniu zajęć. Frekwencja uczniów na zajęciach jest wysoka.

Udział w tym projekcie daje im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają mnóstwo radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudzają potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Dzieci uczą się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Wspólne wyjazdy integrują uczniów i angażują także do wspólnych działań rodziców. Zajęcia dają uczniom nie tylko możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Zachęcają dzieci do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.

Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Gminy Radoszyce. Dziękujemy wójtowi Panu Michałowi Pękali za możliwość udziału w tym projekcie.