Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.

Aktualności

30 stycznia 2018 19:15 | Aktualności

UDZIAŁ UCZNIÓW W PRELEKCJI O HAŁASIE

„Mów tylko wtedy, kiedy to co chcesz powiedzieć jest piękniejsze od ciszy.”

Mając na uwadze szkodliwy wpływ hałasu na zdrowie dzieci i wszystkich pracowników szkoły, w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie zaproszono na spotkanie z uczniami lekarza  panią Magdalenę Dymińską. Głównym celem było rozwijanie wśród uczniów świadomości o negatywnych dla zdrowia skutkach hałasu oraz kształtowanie zachowań służących budowaniu atmosfery ciszy i spokoju w szkole. Pani Magdalena przeprowadziła prelekcję skierowaną do uczniów klas I-III i IV- VII. Uczniowie poznali budowę i funkcjonowanie narządu słuchu, dowiedzieli się, czym są fale dźwiękowe i w jaki sposób je odbieramy. Poznali zagrożenia wynikające z przebywania w nadmiernym  hałasie i dowiedzieli się jak powinniśmy chronić nasz słuch. Uczniowie mogli m.in. wysłuchać i porównać muzykę odtwarzaną w określonych poziomach decybeli.  Pani doktor podkreśliła, że hałas negatywnie oddziałuje nie tylko na aparat słuchu, ale niemal na wszystkie układy człowieka. Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem.                                                                       

Na zakończenie spotkania koordynator SzPZ ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów klas  I-III pt.„Hałas męczy. Lubię ciszę.” oraz konkurs na prezentację multimedialną dla klas IV-VII „Wpływ hałasu na zdrowie człowieka”.

 

Przeczytano: 522 razy. Wydrukuj|Do góry

UDZIAŁ UCZNIÓW W PRELEKCJI O HAŁASIE