07 lutego 2018 22:19 | Aktualności

UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY - SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W dniu 8 lutego 2018r. gościliśmy w szkole Ratownika Medycznego Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej z oddziału w Końskich p. Annę Siemieniec. Spotkała się ona z dziećmi w celu przeprowadzenia prelekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie klas 0-VII z zaciekawieniem wysłuchali jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach oraz przyjrzeli się jak udzielać pierwszej pomocy m.in.: jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, jak sprawdzić czy osoba jest przytomna i oddycha. Po części teoretycznej przyszła kolej na praktykę. Dzieci chętnie zgłaszały się, aby na fantomie sprawdzić jak wykonać resuscytację. Następnie p. Siemieniec zaprezentowała jak działa defibrylator, jak założyć kołnierz ortopedyczny oraz jak postępować w czasie krwotoku czy zadławienia. Na zakończenie spotkania udzielała odpowiedzi na licznie stawiane pytania przez naszych uczniów. Spotkanie zorganizowały p. Anna Majchrzak i p. Alina Dymińska.

Serdecznie dziękujemy p. Ratownik Annie Siemieniec za poświęcony dla nas czas i przeprowadzenie tak ważnej lekcji.

UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY - SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM