24 października 2018 19:22 | Aktualności

PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA UCZNIÓW

24 października 2018 roku miało miejsce ważne wydarzenie w życiu szkoły a szczególnie jedenaściorga pierwszoklasistów. W obecności zaproszonych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce p. Michała Pękali, p. Edyty Michalskiej,  Radnej Miasta i Gminy p. Wiesławy Król, Dyrektora Szkoły p. Zbigniewa Kowalczyka, Rodziców, Grona Nauczycielskiego, pracowników obsługi i wszystkich uczniów, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie. Należy podkreślić rangę tego wydarzenia, gdyż po raz pierwszy w historii szkoły, ślubowanie pierwszoklasistów dokonało się na sztandar Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II. Dyrektor Szkoły tradycyjnie pasował pierwszaków kredką, a wychowawczyni p. Joanna Staciwa wręczyła pamiątkowe dyplomy. Po akcie pasowania gratulacje złożył pan Burmistrz, obdarowując  każde z dzieci upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy. Do życzeń dołączyła p. Wiesława Król, wręczając nowo mianowanym uczniom ciekawe książeczki dydaktyczne. Oczywiście serdeczne gratulacje popłynęły od  Dyrektora Szkoły, przekazującego przewodniczącej klasy torbę obfitą  w radosny niezbędnik dzieciństwa -  cukierki.

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, nastąpiła bogata i interesująca część artystyczna. Pierwszaki popisały się recytacją, śpiewem, poczuciem rytmu, ruchem, akompaniamentem, zgraniem – umiejętnościami, talentami  i włożonym wysiłkiem. Dzieci podkreślały jak cieszy je szkoła, różne edukacje, odkrywanie wiedzy.

Zgromadzona publiczność podziwiała małych aktorów i nagrodziła zasłużonymi brawami. Mamom rosły serca z dumy, zwłaszcza, gdy na finał  Ich pociechy pięknie zatańczyły poloneza do muzyki Wojciecha Kilara.

Rodzice obdarowali dzieci miłymi upominkami- tajemniczymi kuferkami, w których znalazły się m.in. klocki sylabowe.

Mamy w podziękowaniu wręczyły kwiaty gościom, dyrektorowi i wychowawczyni.  Na zakończenie wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie i wszyscy zostali zaproszeni na  kontynuowanie świętowania tego wyjątkowego dnia przy kawie i poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Oby nauka tak „smakowała” dzieciom jak tort z fajerwerkami, przepyszne ciasta i smakołyki przygotowane przez mamy! Pierwszakom życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć pociech, np. takich jak występ dzieci!

Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej Joanna Staciwa.

PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA UCZNIÓW