30 października 2018 19:58 | Aktualności

AKCJA EDUKACYJNA "LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH" EDYCJA V

Akcja edukacyjna pt.  ,,Lekcja o Funduszach Europejskich V”

W dniach 28- 29 X 2018r.  odbyła się w naszej szkole akcja edukacyjna o ,, Funduszach Europejskich” przeprowadzona w klasie VII i VIII. Celem głównym akcji była popularyzacja wiedzy na temat Funduszy Europejskich Polska Wschodnia na lata 2014-2020 i innych programów operacyjnych perspektywy finansowej UE realizowanych na terenie województw Polski wschodniej. Uczniowie na zajęciach poznali czym są Fundusze Europejskie, ile  ich jest,  jakie inicjatywy mogą być finansowane oraz jak zmieniła się rzeczywistość społeczna dzięki dofinansowaniom różnego typu inwestycji ze środków Funduszy Europejskich. Na zajęciach wykorzystano krótki film animowany  na powyższy temat, przeprowadzono pogadankę, pracę w grupach. Uwieńczeniem lekcji było zadanie konkursowe podsumowujące zdobytą wiedzę na lekcji. Uczniowie, którzy w jak najkrótszym czasie rozwiązali bezbłędnie zadanie otrzymali nagrody w postaci karty podarunkowej do wykorzystania w Empiku. W klasie VII zwycięzcami zostali:

I miejsce - Basiak Bartłomiej

II miejsce - Kamil Mączyński

III miejsce - Kamil Szustak

W kl. VIII zwyciężyli :

I miejsce – Sebastian Dębski

II miejsce - Daria Studzińska

III miejsce – Dagmara Komisarczyk

Zwycięzcom gratulujemy.Uśmiech

Pozostali uczniowie  otrzymali  komiksy oraz zakładki magnetyczne od organizatora akcji - Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju z siedzibą w Warszawie. Akcję edukacyjną przeprowadziła nauczycielka historii – Krystyna Kowalczyk.

Źródło zdjęcia:

www.logo_sowa_cmyk_v3a-02.jpg