05 listopada 2018 18:44 | Aktualności

"PODRÓŻUJEMY Z BOHATERAMI LEKTUR"- ZWYCIĘSTWO NASZYCH UCZNIÓW W MIEJSKO - GMINNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM

W dniu 5 listopada reprezentanci uczniów z klas I -III wzięli udział w miejsko - gminnym konkursie czytelniczym pt. "Podróżujemy z bohaterami lektur" zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy Szarego w Radoszycach przez Panie: Mariolę Lachowską i Dorotę Majchrzak. Uczniowie z każdej klasy pisali test ze znajomości lektur obowiązujących na danym etapie edukacyjnym.  Klasa pierwsza przybliżyła sobie wiersze Juliana Tuwima pt. "Ptasie radio", "Okulary", "Słoń Trąbalski" i "Kopciuszka" Hanny Januszewskiej oraz "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej. Klasa druga zaznajomiła się z "Zaczarowaną zagrodą" Aliny i Czesława Centkiewiczów, "Szewczykiem Dratewką" Janiny Porazińskiej i "Czerwonym Kapturkiem" Charles’a Perrault. Klasa trzecia przeanalizowała lektury: "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren, "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Czesława Centkiewicza oraz "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego. Uczniowie naszej szkoły na każdym poziomie triumfowali:

klasa I - I miejsce Maja Ciszek i Michał Gorzelak

klasa II - I miejsce Anna Pakuła i Katarzyna Zbróg

klasa III - I miejsce Mikołaj Kabała

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Uczeń Mikołaj Wiklak otrzymał dyplom za udział w konkursie.

Dodatkowo I miejsce, dyplom i nagrodę książkową otrzymał Michał Gorzelak za prezentację bohatera wiersza Juliana Tuwima "Okulary".

Uczniów do konkursu przygotowywały wychowawczynie: Pani Joanna Staciwa, Pani Alina Dymińska i Pani Marianna Szczepańska.

Opiekunem dzieci podczas wyjazdu była Pani Joanna Staciwa.

Serdecznie GRATULUJEMY naszym uczniom!!!Uśmiech