06 listopada 2018 11:38 | Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

W dniu 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bohaterów bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Przedszkolaki z naszej szkoły przyłączyły sie do obchodów tego dnia. Organizacją bajkowego święta zajęła się Pani Magdalena Oko. Sala przedszkolna zamieniła się w bajkową krainę, w której można było spotkać: Czerwonego Kapturka, Myszkę Miki, sowę, kotka, borsuka, Supermana, Pocahontas oraz księżniczkę. Zabawa rozpoczęła się wizytą bibliotekarki szkolnej Pani Wiesławy Zbróg, która przygotowała dla dzieci zagadki związane z postaciami bajek. Dzieci wspaniale poradziły sobie z wyzwaniem wzorowo, udzielając poprawnych odpowiedzi. Następnie przeczytała baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu" i sprawdziła uważne słuchanie dzieci, zadając pytania. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek.  Z „zaczarowanego worka" losowano przedmiot  i należało podać tytuł bajki z jakiej pochodzi. Przedszkolaki dowiedziały się również,  jak bajka powstaje. Nie obyło się bez muzycznych pląsów. Bajkowe zabawy przy muzyce można było podziwiać w tańcu "Calineczki i Królewicza".

Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

Źródło zdjęcia: http://boberkowy-world.blogspot.com/2014/11/miedzynarodowy-dzien-postaci-z-bajek.html

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM