08 listopada 2018 18:41 | Aktualności

"ŚNIADANIE DAJE MOC" - UDZIAŁ W AKCJI

„Śniadanie Daje Moc”, to akcja do której nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny. Głównym jej celem jest edukacja najmłodszych oraz zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci. Akcja została przeprowadzona 8 listopada, a polegała na zorganizowaniu w klasie wspólnego śniadania, wzięły w niej udział klasy 0-III oraz IV-VIII. Najmłodsi uczniowie z każdej klasy wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowali  kolorowe, owocowe: szaszłyki, sałatki, koreczki, nie zabrakło również zdrowych kanapek, warzywnych sałatek i innych przekąsek takich jak  galaretka z owocami. Uczniowie klas IV-VIII sami poradzili sobie z tym wyzwaniem, samodzielnie przygotowując zdrowe posiłki. Wszelkie działania praktyczne poprzedzone zostały omówieniem produktów spożywczych, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Podczas spożywania wspólnego śniadania, w każdej klasie,  zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale  i na kulturę jedzenia.

Źródło zdjęcia: https://sniadaniedajemoc.pl/

"ŚNIADANIE DAJE MOC" - UDZIAŁ W AKCJI