20 listopada 2018 21:34 | Aktualności

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 0-III DO ZESPOŁU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO I NIDZIAŃSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO W KIELCACH

Wyjazd do Kielc dzieci oddziału przedszkolnego i klas I – III

19 listopada 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami odwiedzili Zespół Świętokrzyskich Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.

Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których zostały wprowadzone w tajemnice lasu i jego mieszkańców. Poznawały bogaty świat ssaków, owadów i gadów zamieszkujących tereny regionu świętokrzyskiego oraz zostały zapoznane z żyjącymi w Polsce i województwie świętokrzyskim ssakami z rodziny popielicowatych. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć popielicę szarą osobiście, która tam zamieszkuje. Uczestniczyli także w warsztatach ekologicznych w siedzibie Parków Krajobrazowych w Kielcach poznając: pracę leśnika, zwierzęta lasu oraz rolę, jaką spełnia las w życiu człowieka.  Dzięki salom wyposażonym w sprzęt audio - wideo oraz w różne eksponaty, w bardziej efektowny i ciekawy sposób przybliżyły dzieciom zagadnienia dotyczące przyrody.

Opiekunami w czasie wycieczki były panie: Magdalena Oko, Joanna Staciwa, Alina Dymińska i Marianna Szczepańska.

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 0-III DO NADLEŚNICTWA W KIELCACH