22 listopada 2018 22:58 | Aktualności

PIERWSZAKI CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

22 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej, którzy na tę uroczystość przybyli do biblioteki wspólnie z wychowawczynią Panią Joanną Staciwą. Ta ceremonia to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wspólnie odczytali „Prośby książki". Pani bibliotekarka opowiedziała przyszłym czytelnikom o księgozbiorze bibliotecznym znajdującym się w bibliotece oraz wskazała półki z literaturą przeznaczoną szczególnie dla nich. Po takim wprowadzeniu nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą chętnie czytać i szanować książki. Następnie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek i po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyły pierwszą książeczkę. Na zakończenie bibliotekarka zapoznała uczniów z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej.

Biblioteka szkolna codziennie zaprasza wszystkich uczniów!Uśmiech

PIERWSZAKI CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ