29 listopada 2018 20:18 | Aktualności

KSIĄŻKOWY PREZENT OD RZECZNIKA PRAW DZIECKA

W ubiegłym tygodniu nasza szkoła otrzymała odpowiedź na wysłaną przez nauczycielki p. Wiesławę Zbróg i p. Annę Majchrzak listowną prośbę do Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka o doposażenie biblioteki szkolnej w książki związane z prawami dziecka i ich przestrzeganiem. Dostaliśmy bogate pozycje książkowe, głównie autorstwa Janusza Korczaka- przyjaciela dzieci, znanego pedagoga, pisarza. „Prawo dziecka do edukacji”, „Prawo dziecka do szacunku”, „Sam na sam z Bogiem. Modlitwy tych, którzy się nie modlą”, „Momenty wychowawcze”- to m.in. tytuły książek. Oprócz nich są to również audiobooki, plakaty i cykl broszur informacyjnych „One są wśród nas”.

Składamy serdeczne podziękowania panu Rzecznikowi za przekazane materiały, a Uczniów i Rodziców zapraszamy do lektury.