06 grudnia 2018 21:40 | Aktualności

MIKOŁAJKOWE PODARUNKI

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć św. Mikołaja biskupa Miry (łac. Sanctus Nicolaus), znany również jako Mikołaj z Bari – święty, katolicki i prawosławny. Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku. Według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. Największe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari.

6 grudnia 2018 r. w  naszej szkole panowała szczególna atmosfera, gdyż zgodnie z tradycją goszczono świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Mikołaj wręczał osobiście słodkości dzieciom, począwszy od oddziału przedszkolnego. Także Pan Dyrektor nie zapomniał o swoich podopiecznych i w ten magiczny dzień wszystkich bez wyjątku obdarował słodkościami. Tego dnia o uczniach naszej szkoły nie zapomnieli Państwo Piotrowscy fundując każdemu dziecku słodką niespodziankę.

Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że czekały z niecierpliwością na Mikołaja. „Mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy społeczności szkolnej. A ten miły nastrój utrzymaliśmy tego dnia bardzo długo.

To był fajny, ciekawy dzień…  A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na święta Bożego Narodzenia.

Fundatorom słodkich upominków serdecznie dziękujemy!Uśmiech

MIKOŁAJKOWE PODARUNKI