12 grudnia 2018 23:19 | Aktualności

OTWARTA LEKCJA RELIGII DLA KATECHETÓW ŚWIECKICH

W dniu 11 grudnia 2018r. o godz. 15.00 w naszej szkole została przeprowadzona lekcja otwarta dla katechetów dekanatu Radoszyckiego.  Katechezę przeprowadziła nauczycielka Krystyna Kowalczyk z udziałem uczniów klasy II. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: księża oraz katecheci z dekanatu, którzy obserwowali przebieg katechezy. Temat katechezy brzmiał: ,,Pan Jezus objawia się Mędrcom”. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach: czytali fragmenty Pisma świętego, omawiali jego treść, poznając w ten sposób odległą historię narodzenia Jezusa. Po zakończeniu lekcji otwartej odbyło się jej omówienie. Obserwatorzy, w swoich wypowiedziach, pochwalili uczniów za duże zaangażowanie na lekcji oraz swobodę i naturalność w prowadzeniu zajęć przez nauczycielkę. Na zakończenie lekcji słowa podziękowania skierował wizytator diecezji Radomskiej  ks. dr Sławomir Molendowski. Uczniowie za udział w lekcji otrzymali słodki poczęstunek przekazany od pani Metodyk Moniki Wydry. Rodzicom serdecznie dziękujemy za przywiezienie dzieci do szkoły i ich odbiór.

OTWARTA LEKCJA DLA KATECHETÓW ŚWIECKICH