22 grudnia 2018 20:44 | Aktualności

Z NARODZENIA PANA DZIEŃ DZIŚ WESOŁY... - JASEŁKA SZKOLNE

Tradycyjnie przed  Świętami Bożego Narodzenia odbyły się w naszej szkole Jasełka. Na samym początku spotkania Dyrektor szkoły p. Zbigniew Kowalczyk przywitał obecnych gości: p. Michała Pękalę - Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce, p. Ewelinę Ptak – Kierownika Centrum Usług Wspólnych, ks. Przemysława Ilnickiego - Proboszcza Parafii Wilczkowice, rodziców, nauczycieli, uczniów. Dziewczynki z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p. Magdaleny Oko zaprezentowały taniec do muzyki z filmu „Dziadek do orzechów”. Uczniowie klas I-VIII przygotowali przedstawienie nawiązujące do wydarzeń sprzed ponad 2000 tysięcy lat. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, Trzech Króli, pastuszków, archaniołów, aniołków, diabełków, złego Heroda i śmierci. Kluczową rolę odegrał nawrócony aniołek - Jaśko Rokita. Całość uświetniały pastorałki i kolędy wykonywane przez uczennice naszej szkoły pod kierunkiem ks. Przemysława, grającego na gitarze. Na zakończenie Jasełek uczennica Elżbieta Kotras złożyła życzenia z okazji nadchodzących świąt, nawiązujące do niedawno obchodzonej, setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz nadania naszej szkole imienia św. Jana Pawła II.  Po występie głos powtórnie zabrał Dyrektor szkoły, dziękując dzieciom i nauczycielom  za udane przedstawienie. Pan Burmistrz  pogratulował uczniom talentu aktorskiego oraz złożył wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.

Dekorację korytarza przygotowały p. Alina Dymińska i p. Joanna Ściegienna, część artystyczną: p. Marianna Szczepańska i p. Anna Majchrzak a oprawę muzyczną ks. Przemysław Ilnicki. Pani Krystyna Kowalczyk ułożyła dla uczniów życzenia świąteczne.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla swoich dzieci.

Z NARODZENIA PANA DZIEŃ DZIŚ WESOŁY... - JASEŁKA SZKOLNE