22 grudnia 2018 20:45 | Aktualności

WIGILIA SZKOLNA

PRZY WIGILIJNYM STOLE

Po obejrzeniu jasełek nauczyciele i uczniowie udali się na wspólną wieczerzę wigilijną. Wszystkim zgromadzonym przy stołach życzenia złożył dyrektor Zbigniew Kowalczyk. Następnie ks. Proboszcz Przemysław Ilnicki odczytał fragment Pisma Świętego, a składając życzenia nawiązał do słów jednej z najpiękniejszych kolęd polskich „Bóg się rodzi” Franciszka Karpińskiego, aby przeżywane Boże Narodzenie umocniło wiarę, nadzieję i miłość w naszym życiu, relacji do Boga oraz bliźniego, a czas świąt Narodzenia Pańskiego był czasem pełnym pokoju i błogosławieństwa spędzonym w rodzinnej atmosferze.

Później zebrani połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia i zasiedli do suto zastawionych stołów, spożywając potrawy wigilijne. Był barszczyk czerwony z uszkami, ryby, kapusta z grzybami, ciasta oraz mnóstwo słodyczy i owoców.

Za przygotowanie stołów wigilijnych i dekorację sali gimnastycznej odpowiedzialni byli wychowawcy klas.

Pani kucharce Marzannie Bieleckiej i Pani Agnieszce Maciążek dziękujemy za trud włożony w przygotowanie potraw, a rodzicom uczniów za pomoc w roznoszeniu posiłków.

WIGILIA SZKOLNA