30 grudnia 2018 15:45 | Aktualności

JASEŁKA W KOŚCIELE

Tradycją naszej szkoły jest wystawienie Jasełek w kościele w naszej parafii. W dniu 30 grudnia tuż po mszy św. o godz. 10.00 dzięki uprzejmości ks. prob.  Przemysława Ilnickiego uczniowie powtórnie wprowadzili zgromadzonych mieszkańców w świąteczną atmosferę.

Nasi aktorzy wspaniale przybliżyli prawdę o narodzinach Jezusa. Zaprezentowali historię Maryi i Józefa oraz wszystkich, którzy przybyli oddać pokłon Dzieciątku - pastuszków, Aniołka, Archaniołów, Żyda Icka, Mędrców. Pojawili się również diabły: Lucyfer, Boruta, Azazel, Rokita, śmierć, król Herod. Mieliśmy tez okazję wysłuchania pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego chórku wraz z ks. Przemysławem, grającym na gitarze.

Uczennica Elżbieta Kotras zakończyła Jasełka życzeniami i przesłaniem do wiernych, napisanymi przez Panią Krystynę Kowalczyk, nawiązującymi do niedawno obchodzonej, setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz nadania naszej szkole imienia św. Jana Pawła II. Zgromadzeni parafianie swoje uznanie dla młodych artystów wyrazili gromkimi brawami. Na zakończenie ksiądz proboszcz Przemysław Ilnicki złożył serdeczne podziękowanie za występ uczniom, Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Kowalczykowi oraz nauczycielkom: Pani Annie Majchrzak i Pani Mariannie Szczepańskiej.

JASEŁKA W KOŚCIELE