14 stycznia 2019 20:10 | Aktualności

BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 10.01.2019 r. zorganizowano spotkanie profilaktyczno - edukacyjne z policjantem asp. Sławomirem Marchewką. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0-VIII.

Funkcjonariusz przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostali poinformowani o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Pan policjant przypomniał uczniom o noszeniu odblasków, które zapewniają lepszą widoczność na drodze pieszego lub rowerzysty.

Spotkanie zorganizowała Pani Joanna Ściegienna - pedagog szkolny. Na zakończenie spotkania dzielnicowy życzył uczniom udanych i bezpiecznych ferii. Pan Dyrektor Zbigniew Kowalczyk serdecznie podziękował za przybycie i udzielone wskazówki.

BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE Z POLICJANTEM