14 stycznia 2019 20:11 | Aktualności

WYSTĘPY UCZNIÓW W 27 FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W RADOSZYCACH

XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radoszycach

To już kolejna wielka akcja pomocowa o cechach wieloletniej tradycji, ale tym razem w mieście Radoszyce. Jak co roku, tak i tym razem coraz liczniejsza grupa wolontariuszy zbierała do „puszek z serduszkiem” pieniądze na szczytny cel. Od rana do wieczora w dniu 13 stycznia 2019r. zbierane były datki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sztab główny orkiestry mieścił się w gminnej hali sportowej. Punktem kulminacyjnym tego niesamowitego wydarzenia był wielki finał, który rozpoczął  się o godz. 16:00. Oficjalne otwarcie  rozpoczęło się od powitania zebranych gości: Burmistrza Michała Pękalę, Wiceburmistrza Grzegorza Pakułę, Przewodniczącego Rady Miejskiej Mariana Jankowskiego, Członka Zarządu Powiatu Koneckiego Damiana Rozmusa, Radnego Rady Powiatu Koneckiego Pawła Pękalę, szefową sztabu Ewelinę Ptak, kierowników podległych jednostek, radnych, sołtysów, dyrektorów szkół oraz licznie przybyłych gości i mieszkańców gminy. Kolejnymi  punktami programu były wspaniałe występy wokalne i taneczne poszczególnych szkół podstawowych. Z naszej szkoły wystąpiły dwa zespoły taneczne oraz solistki Julia Zbróg i Zuzanna Maciążek. Uczniów  przygotowały nauczycielki: Krystyna Kowalczyk i Anna Kasprzyk.

Podczas WOŚP każdy kto wrzucił dowolny datek do puszki mógł spróbować przygotowanych ciast i słodkości, słynnego radoszyckiego kugla oraz wziąć udział w loterii, a na najmłodszych uczestników czekała zabawa na „dmuchańcach”. Zwieńczeniem imprezy było zapalenie „światełka do nieba” przez harcerzy i wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i okazali swoje wielkie serca, by wspomóc tak wspaniałą ideę.

Rodzicom oraz uczniom dziękujemy za obecność i udział  podczas tegorocznej akcji WOŚP.

WYSTĘP UCZNIÓW NA 27 FINALE WOŚP