10 lutego 2019 21:16 | Aktualności

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

W dniu 08.02.2019r. w naszej szkole gościliśmy aktorów z Impresariatu Artystycznego ,,Inspiracja” w Krakowie, którzy to wystawili najmłodszym uczniom naszej szkoły spektakl profilaktyczny poświęcony szeroko pojętej problematyce bezpieczeństwa ujętej w kompleksowy sposób i przedstawionej na dwóch płaszczyznach. Pierwsza dotyczyła niebezpieczeństw powstających w sferze kontaktu ze światem przedmiotów i urządzeń oraz miejsc w rodzaju: ulica, plac zabaw, szkoła. Druga analizy zagrożeń mogących wyniknąć z relacji dziecka z innym człowiekiem – zwłaszcza dorosłymi i nieznajomymi. Również takich, które mogą zaistnieć przy korzystaniu z nowoczesnych mediów – komputerów, telefonów komórkowych i Internetu.

Spektakl ten to spotkanie z dwoma budzącymi sympatię barwnymi i zabawnymi stworami. Specjalistami od psot, którzy przywędrowali do nas wprost z Krainy Bajek.

Ich dotychczasowe figle, niefrasobliwe zachowania i wyjątkowo niebezpieczne pomysły tak skutecznie przewróciły do góry nogami bajkowy świat, że postanowiono ich wysłać w pouczającą podróż do najbardziej realnego ze światów – świata dzieci z początku XXI wieku. Jednak dla przybyszów z innej przestrzeni jest to miejsce zaskakujące i często niezrozumiałe. Poznają je wspólnie z młodymi widzami, którym często podsyłają własne wskazówki, lecz również korzystają z pomocy dzieci przy rozwiązywaniu niektórych problemów. Bajkowa konwencja dała możliwość pokazania w alegoryczny sposób wiele niebezpiecznych sytuacji, w których może znaleźć się każde dziecko.

Wszyscy z dużym zainteresowaniem śledzili perypetie bohaterów. Dzieci bardzo zaangażowały się emocjonalnie w akcję, pomagając bohaterom w podejmowaniu decyzji. Podczas spektaklu nie zabrakło rozmowy aktorów z publicznością, śmiechu i powagi sytuacji.

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY