22 lutego 2019 22:20 | Aktualności

WYJAZD DO KINA

W dniu 15 lutego uczniowie naszej szkoły udali się do kina Helios w Kielcach. Klasy 0-VI obejrzały poruszającą historię  Belli, psa, który pokonał 400 mil, by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Był to film na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach. Wcześniej jednak do sali kinowej przybył zaproszony gość- przewodnik z psem. Przewodnik opowiedział dzieciom na czym polega praca psów oraz czym dokładnie się one zajmują. Następnie odbyła się pogadanka na temat zagrożeń mogących wynikać z kontaktów ze zwierzętami oraz na temat bezpieczeństwa. Uczniowie chętnie wysłuchali prelekcji przewodnika, a na zakończenie mogli zobaczyć elementy tresury psa oraz przyjrzeć się jak „Riko” wykonuje wydawane polecenia.

Uczniowie klasy VII i VIII podczas wyjazdu do Kina  „Helios” w Kielcach obejrzeli komedię romantyczną pt. „Planeta Singli 3”. Dzięki przeniesieniu akcji filmu z wielkiego miasta na wieś Planeta Singli 3 jest utrzymana w zupełnie innym klimacie. Ma jednak wszystkie cechy, za którą ją pokochaliśmy – znakomity humor oraz postaci z krwi i kości.

Tym razem poznajemy rodzinę Tomka Wilczyńskiego. Dowiadujemy się jakie łączą ich relacje i dlaczego bohater tak długo ich nie odwiedzał... Ślub, wesele i przygotowania do nich są główną osią filmu. Nie przebiegają one jednak bez wpadek i nieoczekiwanych kłopotów. Okazuje się, że każda rodzina ma swoje problemy. Na jaw wychodzą konflikty sprzed lat, długo ukrywany żal i sekrety ukrywane przed najbliższymi. Z kolei przyjaciele pary młodej, Ola i Bogdan, muszą poradzić sobie z nowym wyzwaniem – opieką nad noworodkiem. Jedynie młodsze pokolenie bohaterów nie bierze udziału w konflikcie, lecz rozwija interesującą znajomość. Atmosfera tuż przed weselem jest jak tykająca bomba, która w każdej chwili może wybuchnąć. W końcu zaczniemy się zastanawiać, czy do uroczystości w ogóle dojdzie! Nowe postaci w Planecie Singli 3 sprawiają, że obsada jest naprawdę imponująca. W ojca Tomka wcielił się Bogusław Linda, który zrywa z wizerunkiem filmowego twardziela. Mamę bohatera gra dawno niewidziana na dużym ekranie Maria Pakulnis. Natomiast brata Tomka zagrał Borys Szyc. W obsadzie znaleźli się wszyscy aktorzy dobrze nam znani z dwóch poprzednich części filmu.

Planeta Singli 3 spełnia wszystkie funkcje komedii romantycznej – bawi, wzrusza, daje pokrzepienie, a także zawiera pouczający morał: że w związku ważniejsza jest szczera rozmowa niż wzajemne „uszczęśliwianie na siłę”.

Na koniec seansu uczniowie nagrodzili film gromkimi brawami. Po opuszczeniu sali  kinowej  wszyscy udali się do restauracji  McDonald’s na posiłek, a następnie z zadowoleniem i z ciekawymi wrażeniami  wróciliśmy autokarem do szkoły.

Kierownikiem wycieczki byla p. Alina Dymińska a opiekę nad dziećmi sprawowali wychowawcy klas.

WYJAZD DO KINA