08 marca 2019 12:12 | Aktualności

UDZIAŁ UCZENNIC W KONKURSIE PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ W GOWARCZOWIE

5 marca 2019r. odbył się  w Gowarczowie etap Regionalny XVI Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem Kocham moją Ojczyznę. Inicjatywie, której celem jest wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków oraz pogłębienie znajomości historii i kultury polskiej zawartej w pieśni i poezji polskiej na przestrzeni wieków, patronował   marszałek  województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Organizatorem przedsięwzięcia Kocham moją Ojczyznę był Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Inicjatywę parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Gowarczowie wsparli wójt Stanisław Pacocha, Starostwo Powiatowe w Końskich oraz Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Do konkursu zgłosiło się ponad 100 laureatów etapów szkolnych z terenu powiatu z 24 szkół i przedszkoli. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI -Maria Szcześniak oraz Zuzanna Maciążek, wykonując  piosenki patriotyczne pt. Ojczyzno ma oraz Dziewczyno z granatem w ręku. Podczas wydarzenia prezentowana też była wystawa archiwalnych zdjęć Z historii ziemi  Gowarczowskiej.