11 marca 2019 20:33 | Aktualności

GMINNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA KLAS II-III

Gminny konkurs „Czytam ze zrozumieniem” dla uczniów klas drugich i trzecich

11 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy-Szarego w Radoszycach odbył się II etap Gminnego Konkursu „Czytam ze zrozumieniem” dla uczniów klas II  i III. Koordynatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Anna Mechelewska, Anna Myśliwa i Monika Lesiak. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności rozumienia czytanych tekstów, doskonalenie umiejętności korzystania z podanych informacji, rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. W II etapie z naszej szkoły wzięło udział czworo dzieci - 2 uczennice klasy drugiej, tj. Karina Molasy i Paulina Usnarska oraz 2 uczniów klasy trzeciej, tj. Mikołaj Kabała i Mikołaj Wiklak. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zmagali się z zadaniami konkursowymi, które nie były łatwe i wymagały dużych umiejętności rozumienia czytanego tekstu. Wiele prac było na tym samym poziomie, minimalne różnice punktów decydowały o zwycięstwie, świadczy to o solidnym przygotowaniu uczniów do konkursu. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców. W kategorii klas drugich II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Paulina Usnarska.
Zwycięzcy, jak również każdy z uczestników konkursu finałowego, otrzymali nagrodę książkową i dyplom. Nagrody zostały wręczone przez panią dyrektor Annę Wąsik, która  pogratulowała zwycięzcom oraz podziękowała za tak liczny udział w konkursie zarówno uczniom jak i ich opiekunom.

GMINNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA KLAS II-III