15 marca 2019 12:34 | Aktualności

UDZIAŁ W ZLOCIE MŁODYCH PROGRAMISTÓW

12 marca 2019 r. uczniowie klasy I - III wzięli udział w Zlocie Młodych Programistów w ramach projektu "ProgramujeMy kielecki". Zajęcia edukacyjne odbyły się w Kielcach na Politechnice Świętokrzyskiej. Naukę programowania uczniowie rozpoczęli w listopadzie 2018 roku. Pod okiem wychowawców poznali zasady programowania, budowania  i ożywiania robotów. Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "ProgramujeMy kielecki'' otrzymali 6 zestawów klocków Lego, z których budowali roboty. Podczas zlotu uczniowie mogli wykazać się zdobytymi umiejętnościami.  W ramach zajęć na Politechnice Świętokrzyskiej dzieci programowały roboty edukacyjne: drony, roboty: Jett, Doc, Mindstroms EU3WEDO2.0, PhotonNa zakończenie każdy uczeń otrzymał certyfikat oraz upominek od organizatorów.

UDZIAŁ W ZLOCIE MŁODYCH PROGRAMISTÓW