15 marca 2019 12:36 | Aktualności

UDZIAŁ W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

Międzyszkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas II-III oraz klas IV-VIII

Dnia 15 marca 2019 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Mninie odbył się IV Gminny Konkurs Ortograficzny skierowany do uczniów klas II-III i IV-VIII. Koordynatorkami konkursu były panie Kinga Rówińska i Agnieszka Kopytko. Celem konkursu było poznawanie i rozumienie podstawowych zasad funkcjonowania języka, podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych uczniów, popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień, integracja społeczności gminnej oraz promocja szkoły w środowisku. W konkursie z naszej szkoły wzięło udział troje dzieci: Anna Pakuła-kl. II, Mikołaj Wiklak-kl. III oraz Magdalena Szustak-kl. V. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zmagali się z dyktandem. Komisja konkursowa dokonała szczegółowego sprawdzenia prac, a następnie wyłoniła zwycięzców. W kategorii klas II-III uczeń Mikołaj Wiklak zajął III miejsce. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek i słodyczy. Nagrody zostały wręczone przez panią dyrektor Bożenę Wróbel, która  pogratulowała zwycięzcom i podziękowała za udział w konkursie zarówno uczniom jak i ich opiekunom.

Dziękujemy panu Józefowi Szustakowi za dowiezienie uczniów i pani Mariannie Szczepańskiej za opiekę nad nimi podczas konkursu.

UDZIAŁ W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM