15 marca 2019 12:37 | Aktualności

PODSUMOWANIE XXVII TYGODNIA KULTURY JĘZYKA

W dniach od 11. 03 do 15. 03 2019 r. odbył się w naszej szkole XXVII Tydzień Kultury Języka. Wzięli w nim udział uczniowie  klas 0 – VIII. Podsumowanie działań nastąpiło w dniu 15 marca 2019 roku na uroczystym apelu. Najpierw zgromadzonych w sali gimnastycznej powitał dyrektor szkoły pan Zbigniew Kowalczyk. Na początku zaprezentowały się dzieci z  klasy V w krótkim przedstawieniu pt. „Czym jest kultura języka?” Rolę konferansjera sprawowała Natalia Mazur z klasy V. Przepiękną recytację utworu pt. ,,Polska” Elżbiety H. Krystek-Jones zaprezentował Michał Gorzelak, uczeń kl. I.

Następnie pan dyrektor wręczył dyplomy uczestnikom konkursów:

- Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Czy wolność słowa oznacza, że możemy mówić i pisać wszystko i wszędzie?”  List otwarty do rówieśników.

Miejsce III – uczeń SP w Grodzisku  Kacper Zwierzyński

Miejsce II - uczennica SP im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach Oliwia Janus

Miejsce I - uczennica SP w Kapałowie Karolina Pietrzyk

- Klasowego Konkursu Recytatorskiego – prezentacja wybranego przez siebie utworu o tematyce patriotycznej. Klasy I-III. Mistrzami recytacji zostali:

KL. I - Michał Gorzelak

KL. II - Barbara Kotras i Paulina Usnarska

KL. III - Mikołaj Wiklak

- Klasowego Konkursu Poetyckiego - prezentacja wybranego przez siebie utworu o tematyce patriotycznej. Kl. IV-VIII. Mistrzami recytacji zostali:

KL. IV – Paweł Szustak

KL. V – Cezary Janiszewski

KL. VI – Elżbieta Kotras

KL. VII – Oliwia Janus

KL. VIII Maksymilian Janiszewski

- Klasowego Konkursu Mistrz Języka Polski Przysłowia bez tajemnic

Kl. IV-VIII. Mistrzami recytacji zostali:

Kl. IV –Adrian Szustak

Kl. V- Cezary Janiszewski

Kl. VI- Kacper Kuterski

KL. VII- Kamil Mączyński

KL. VIII-Anna Pakuła c. Piotra

- Szkolnego Konkursu Plastycznego Rodzina na kartach literatury.

Klasy I-III. Zwyciężyły:

KL. I - Marta Charazińska

KL. II - Katarzyna Zbróg   i Paulina Usnarska

- Szkolnego Konkursu Plastycznego – plakat z hasłem reklamującym kulturę słowa. Jak mnie słyszą, tak mnie widzą. Kl. IV-VIII

Zwyciężył Bartosz Gładych z klasy VI.

- Szkolnego Konkursu Ortograficznego

Najlepsze okazały się:

Magdalena Szustak kl. V (kategoria klas IV - VI)

Dagmara Komisarczyk kl. VIII (kategoria klas VII - VIII)

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi za zaangażowanie się w obchody XXVII Tygodnia Kultury Języka.

Koordynatorami działań na terenie naszej szkoły byli: Zbigniew Kowalczyk, Wiesława Zbróg i Barbara Janus.

PODSUMOWANIE XXVII TYGODNIA KULTURY JĘZYKA