20 marca 2019 21:59 | Aktualności

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "W KRAINIE BAJTÓW" DLA KLAS 0-IV

Spektakl profilaktyczny pt. ,,W krainie Bajtów”

W dniu 20 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach odbył się spektakl profilaktyczny dla 53 uczniów klas 0-IV pod tytułem: ,,W krainie bajtów”. Inscenizację teatralną  wystawili przedstawiciele  Impresariatu Artystycznego ,,Inspiracja” z Krakowa pani Hanna Grabiec i pan Jacek Zaborowski.

Spektakl profilaktyczny dla uczniów klas 0-IV miał na celu pokazanie uczniom, jakie zagrożenia wynikają z uzależnienia młodych osób od nowych technologii, takich jak: telewizja, internet i gry komputerowe - narkotykach XXI wieku. ,,W krainie bajtów” to satyryczna opowieść o dziecku, które odchodząc od klawiatury, od razu zasiadało przed ekranem telewizora lub na odwrót. Aż pewnego dnia obudziło się w wygenerowanej przez komputer wirtualnej rzeczywistości, świecie niezbyt przyjemnym, zaludnionym przez mało przyjaźnie nastawione postacie: Złodzieja Czasu, Wirusy, Natrętów Reklamowych i tajemniczego Sieciowego Potwora. Na dodatek nasz bohater czuje, że powoli staje się robotem i przestraszony uznaje, że czas wracać do domu. Żeby tego dokonać, czeka go trudna praca - musi nauczyć się, jak wykorzystywać nowe media z pożytkiem oraz poradzić sobie z przejawami agresji i bezkrytycznym przejmowaniem negatywnych wzorców osobowych. Uczy się także, jak bezpiecznie posługiwać się internetem i unikać pułapek, które czekają na nierozsądnego użytkownika sieci.

W czasie spektaklu profilaktycznego panowała miła i życzliwa atmosfera. Dzieci bardzo zaangażowały się emocjonalnie w akcję. Myślimy, że tematyka pozostanie w głowach uczniów na długo i wyciągną z niej naukę dla siebie. Bardzo dobra gra aktorów i umiejętności nawiązywania przez nich kontaktu z młodzieżą sprawiły, że spektakl był ciekawy  i spotkał się z  ogromnym zainteresowaniem  ze strony uczniów.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi - Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Radoszycach za sfinansowanie naszej inicjatywy.

Spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas 0-IV zorganizowała pani Joanna Ściegienna - pedagog szkolny.

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "W KRAINIE BAJTÓW" DLA KLAS 0-IV