02 kwietnia 2019 20:18 | Aktualności

KONCERT FILHARMONII W SZKOLE

Był sobie król - pod takim tytułem wystąpił  w szkole Zespół Filharmonii Świętokrzyskiej z Kielc.
Uczniowie  podczas popisu artystów przenieśli się w podróż muzyczną  do różnych krajów, począwszy od Francji  po Amerykę Południową, Hiszpanię, Argentynę, Węgry i Rosję. Wysłuchali następujących utworów: walca francuskiego A. Duranda, uwertury do opery Carmen, tanga El Choclo – jedno z najsłynniejszych tang argentyńskich, Czardasza – taniec pochodzenia węgierskiego przejęty i spopularyzowany przez Cyganów oraz Kazaczoka i Kalinki. Uczniowie zostali zapoznali z budową ksylofonu i fletu poprzecznego. Koncert artystów Filharmonii Świętokrzyskiej  nagrodzono gromkimi brawami.

KONCERT FILHARMONII W SZKOLE