07 kwietnia 2019 17:21 | Aktualności

"RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" ZAJĘCIA W RAMACH PROGRAMU EDUKACYJNEGO

W miesiącu marcu uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w programie edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować. Głównym jego celem było ukształtowanie postawy, w której osoba ucząca się będzie zdecydowana zastosować nabyte umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie w sytuacji zetknięcia się z osobą poszkodowaną. Uczniowie otrzymali tekturowe telefony, które posłużyły im jako rekwizyt podczas ćwiczeń z zakresu wzywania pogotowia ratunkowego, obejrzeli film animowany Doktor Kręciołek. Korzystali również z darmowych podręczników- zapoznali się z nimi wcześniej w czasie zajęć. Koordynator programu pani  Anna Majchrzak przeprowadziła w ramach właśnie tego programu lekcję otwartą dla nauczycieli z uczniami klasy II. Dzieci doskonale poradziły sobie z praktyczną częścią udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie każda osoba biorąca udział w programie mogła sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w miniegzaminie. Tutaj również nie było pomyłek. Na zakończenie programu uczniowie otrzymali certyfikaty.

"RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"