07 kwietnia 2019 17:23 | Aktualności

WYJAZD UCZNIÓW NA MECZ KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE LUBIN

W dniu 05.04.2019 r.  35 uczniów  z klas V- VIII pod opieką  nauczycielek: Krystyny Kowalczyk, Anny Majchrzak i  Joanny Ściegiennej oraz pani Eweliny Ptak - Kierownika Centrum Usług Wspólnych w Radoszycach, pana dyrektora Zbigniewa Kowalczyka i pana Krzysztofa Buraka w ramach ogólnopolskiej akcji  ,,WIĘCEJ SPORTU W REALU”  na zaproszenie Fundacji Sportowcy Dzieciom oraz Korony Kielce udali się do Kielc na Stadion Suzuki Arena, gdzie odbył się Mecz Ekstraklasy o Mistrzostwo Polski pomiędzy Koroną Kielce a Zagłębiem Lubin.

Celem akcji “WIĘCEJ SPORTU W REALU” było zwrócenie uwagi na malejącą aktywność fizyczną dzieci i młodzieży oraz istotny problem społeczny, jakim jest rosnąca liczba godzin spędzonych przez dzieci przed monitorami (uzależnienie od gier i internetu) oraz inne rozrywki najmłodszych niemające nic wspólnego z ruchem, aktywnością fizyczną i prawdziwym sportem.

Celem wycieczki było również  podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych, wzbudzenie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, propagowanie „zdrowej" rywalizacji, właściwego zachowania się na obiektach sportowych i kulturalnego dopingowania, propagowanie zdrowego stylu życia, a także wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu oraz przede wszystkim integracja grupy.

Wejście na stadion odbyło się godzinę przed rozpoczęciem meczu. Uczniowie osobiście poznali procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie, między innymi  dotyczące tego, co można wnosić na mecz, a co trzeba  pozostawić w depozycie. Po wejściu na trybuny wszyscy zajęli miejsca w sektorze B5G i obserwowali rozgrzewkę piłkarzy oraz innych kibiców, którzy zapełniali stadion. Ogólnie wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się oprawy, jakie stworzyli kibice zasiadający na trybunach stadionu podczas meczu. Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 18:00. Podczas całego meczu był prowadzony bardzo żywiołowy doping, w którym nasi uczniowie dzielnie dopingowali zawodników Korony Kielce i świetnie się przy tym bawili.  Pomimo niesamowitego dopingu kibiców oraz wiary w końcowy sukces Korony Kielce, niestety gospodarzom nie udało się wyrównać. Korona Kielce przegrała  2:0. Mecz dostarczył wielu emocji.

Byliśmy świadkami dobrej gry obu drużyn. To zawodnicy z klasą, grający brawurowo, odważnie i z determinacją, ale jednocześnie zgodnie ze wszystkimi zasadami fair play. Zafundowano nam piękne widowisko na wysokim poziomie. Było to radośnie spędzone późne popołudnie i wieczór. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i wbrew obiegowym opiniom bezpieczne,  że można spędzić miło i aktywnie czas wolny z dala od komputera, internetu, gier, telewizji  itd.

Po meczu udaliśmy się z powrotem w kierunku Wilczkowic. Emocje nie opadały do samego końca. W autokarze było niezwykle gwarno i wesoło. I tak, po popołudniu i wieczorze pełnym wrażeń, zmęczeni i senni udaliśmy się do domów.

Dziękujemy Ekipie Fundacji Sportowcy Dzieciom i Koronie Kielce  za piękną inicjatywę, z której mogła skorzystać nasza szkoła i spędzić przyjemnie, aktywnie czas bez komputerów, internetu, telewizji czy też gier.

Serdecznie dziękujemy panu Michałowi Pękali - Burmistrzowi Miasta i Gminy Radoszyce oraz pani Ewelinie Ptak – Kierownikowi Centrum Usług Wspólnych w Radoszycach za bezpłatne udostępnienie autokaru szkolnego na mecz.

WYJAZD NA MECZ