10 kwietnia 2019 20:37 | Aktualności

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje wielkopostne

W  dniach 8 IV-10 IV 2019 r.  przeżywaliśmy w naszej parafii szkolne  rekolekcje wielkopostne. Przewodniczył im ks. Marcin Cabaj.

Pierwszego dnia spotkanie zaczęło się o godz. 11.00 Mszą św. z nauką rekolekcyjną dla uczniów klas 0-VIII, która nawiązywała do Przypowieści o synu marnotrawnym. Ksiądz rekolekcjonista  starał się w prosty, zrozumiały sposób wytłumaczyć dzieciom, jak postępować  na co dzień, aby być coraz bliżej Pana Boga, żałować za popełnione  grzechy oraz umieć sobie przebaczać. Po Mszy św. uczniowie uczestniczyli wspólnie w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
Drugiego dnia, tak jak i pierwszego, spotkaliśmy się o godz.11.00 w kościele. Dzień ten poświęcony był spowiedzi. Uczniowie klas starszych skorzystali  z Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz uczestniczyli we Mszy św. z nauką .
W środę  na zakończenie  rekolekcji uczniowie podziękowali  księdzu za piękne przekazanie nauki Bożej, której celem było pozbycie się w naszym życiu  zła oraz  stawanie się coraz lepszym człowiekiem. Ksiądz  rekolekcjonista udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa na nadchodzące święta wielkanocne. Podziękował  dzieciom i nauczycielom za liczną obecność i właściwą postawę w kościele. Czas rekolekcji stał się duchowym przeżyciem dla każdego z nas. Dziękujemy ks. proboszczowi Przemysławowi Ilnickiemu za organizację  tegorocznych pięknych rekolekcji. Wielu z nas potrzebowało zatrzymać się na chwilę i w ciszy serca przemyśleć swoje sprawy i problemy, aby z radością przeżyć najpiękniejsze święta w roku.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE