13 kwietnia 2019 21:21 | Aktualności

SUKCES PIERWSZAKÓW W AKCJI ECHA DNIA NAGRODZONY WYCIECZKĄ PIERWSZAKÓW DO KIELC

Sukces Pierwszaków w akcji Echa Dnia – nagrodzony wycieczką do Kielc

Klasa pierwsza wzięła udział w XXVI akcji Echa Dnia - głosowaniu na Najsympatyczniejszą Pierwszą klasę w województwie świętokrzyskim. Nasze pierwszaki zdobyły III miejsce w powiecie koneckim i VII w województwie świętokrzyskim. Radość duża, gdyż 11 dzieci zdobyło aż 348 głosów.

W nagrodę 11 kwietnia 2019 roku, pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Joanną Staciwa i p. Anną Szustak pojechali na wycieczkę do Galerii Korona w Kielcach na seans w Multikinie. Dzieci obejrzały nową aktorską adaptację wzruszającej i uwielbianej przez widzów historii „Dumbo”. O wartości filmu świadczy już samo nazwisko wybitnego reżysera disneyowskich produkcji Tima Burtona oraz aktorzy: Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito i Eva Green.

Film ogromnie podobał się dzieciom. Z zainteresowaniem do końca, w napięciu śledziły losy bohaterów. Kłapouchy słonik, wyszydzany, obdarzony niezwykłym darem fruwania, zdołał własne słabości zmienić w niezaprzeczalny atut. Scenografia, muzyka filmowa, sceny humorystyczne, efekty specjalne, a zwłaszcza animacja słonika robiła na widzach wrażenie. Film zawierał wiele przesłań, o sile rodziny i marzeń, przyjaźni, wartości każdego, nawet innego niż wszyscy…

Zadowolone dzieciaki skorzystały z niecodziennej okazji przejazdu windą i udały się do Bawialni „Czary- Mary”, gdzie miały zapewnione przez organizatorów plebiscytu Echa Dnia zabawy. Szczególnie atrakcyjne okazały się trampoliny, ścianka wspinaczkowa, strzelanie piłeczkami, tor przeszkód i oczywiście basen z piłeczkami.

Uczniowie klasy pierwszej, rodzice i wychowawczyni serdecznie dziękują panu Michałowi Pękali - Burmistrzowi Miasta i Gminy Radoszyce za zapewnienie bezpłatnego przewozu na wycieczkę do Kielc. Wycieczkę zorganizowała Joanna Staciwa.