13 kwietnia 2019 21:22 | Aktualności

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA ZIEMI

12 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi. Przedstawienie pt."Moja Ziemia-Mój Dom" przygotowali uczniowie kl.VI wraz z nauczycielką Dorotą Kołodziejczyk. W dzisiejszych czasach przywiązuje sie szczególne znaczenie do problemu ekologii, rozumianej jako ochrona środowiska naturalnego przed negatywnymi skutkami działalności człowieka. Uczniowie pochylili się nad losem nazej planety. Poruszone problemy mają zachęcić do  dbania o swoje najbliższe środowisko. Przedstawienie uświetniły piosenki pt. "S.O.S dla Ziemi" oraz "Planeta wyspa zielona" w wykonaniu Marysi Szczesniak i Zuzi Maciążek.

"Najwyższą formą materii jest człowiek- Ziemi mieszkaniec.

Najwyższą formą istnienia- świadome jego działanie.

Najwyższą formą działania- walka o pokój tej Ziemi.

Najwyższą formą tej walki- siłami walczyć wspólnymi."

Wisława Szymborska

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA ZIEMI