13 maja 2019 09:19 | Aktualności

UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "IV PRZERWA NA CZYTANIE"

W dniu 9 maja nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w czytaniu na przerwie pod hasłem IV przerwa na czytanie. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja ABCXXXI - Cała Polska czyta dzieciom oraz Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty. Wydarzenie odbywało się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem #biblioteka. Portal sbp.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Celem akcji była:

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
  • integracja środowiska lokalnego,
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe,
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do akcji, czytając swoje ulubione książki. Każda klasa do czytania wybrała inną lekturę. W oddziale przedszkolnym bibliotekarka Wiesława Zbróg czytała najmłodszym wiersze Jana Brzechwy, a bajkę pt. Książę i żebrak wychowawczyni Magdalena Oko. Pierwszaki czytały książki wypożyczone w bibliotece szkolnej, a klasa druga ze swojej klasowej biblioteczki. Pan Dyrektor Zbigniew Kowalczyk i Barbara Janus jako nauczyciele języka polskiego zostali z uczniami klas: VI i VII podczas przerwy w klasie, czytając utwory zamieszczone w podręczniku. Pozostałe klasy na korytarzu można było spotkać pochylone nad książką. Akcję przeprowadziliśmy na dwóch przerwach o godz. 10.55-11.10 i 11.55-12.10. Łącznie do akcji włączyło się 106 osób.

UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "IV PRZERWA NA CZYTANIE"