14 maja 2019 23:04 | Aktualności

SĄD NAD JACKIEM SOPLICĄ W WYKONANIU UCZNIÓW PZSP W ŁOPUSZNIE

W dniu 13 maja 2019 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie wraz z opiekunami p. Stanisławem Iwankiem i p. Arturem Szkotem. Nauczyciele przedstawili ofertę kształcenia dla uczniów z naszej szkoły, a uczniowie pod kierunkiem p. Artura Szkota przygotowali przedstawienie artystyczne pt. Sąd nad Jackiem Soplicą. Społeczność klas VII i VIII była pod wielkim wrażeniem perfekcji odegrania ról: Jacka Soplicy (Księdza Robaka), Hrabiego Horeszki, wdowy po Stolniku Horeszce, Gerwazego Rembajły, Tadeusza Soplicy, Macieja Dobrzyńskiego, księdza, sędziego, prokuratora, obrońców i ławy przysięgłych, w której zasiedli uczniowie z naszej placówki: Julia Zbróg i Kamil Mączyński. Uczniowie poczuli się jak na „prawdziwej” rozprawie w sądzie.

W profesjonalny sposób ukazali tok postępowania prokuratora, sędziego i obrońców w prowadzonej sprawie, od zdarzenia po ogłoszenie wyroku.

Byliśmy bardzo miło zaskoczeni przygotowaną niespodzianką.

SĄD NAD JACKIEM SOPLICĄ W WYKONANIU UCZNIÓW PZSP W ŁOPUSZNIE