14 maja 2019 23:05 | Aktualności

SPOTKANIE Z POLICJANTEM DLA UCZNIÓW KLAS 0-IV

W ramach Szkolnych Dni Profilaktyki 14 maja 2019 roku uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym panem Sławomirem Marchewką. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o bezpieczeństwie w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Funkcjonariusz przypomniał zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem, nadmienił, żeby zachować szczególną ostrożność nad wodą i w górach oraz aby nikomu nieznajomemu nie otwierać drzwi. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, przedstawił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać. Druga ważna sprawa, jaką funkcjonariusz omówił z uczniami, to zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego korzystania z internetu, telefonów komórkowych.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Spotkanie zorganizowała pani pedagog Joanna Ściegienna.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM DLA UCZNIÓW KLAS 0-IV