14 maja 2019 23:06 | Aktualności

PRZEDSTAWIENIE ARTYSTYCZNE "SZANUJ ZDROWIE JAK JE MASZ, BO O RÓŻNE BZDURY DBASZ"

W dniach 14-21 maja 2019 r. obchodzimy w naszej szkole Dni Profilaktyki. Zapoczątkowali je uczniowie klas IV, V i VI, którzy we wtorek pod opieką pań Anny Majchrzak i Magdaleny Oko przygotowali przedstawienie profilaktyczne dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas 0-III. Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz - ta sentencja była hasłem przewodnim spotkania. Na scenie pojawiły się m.in. postacie z bajek: Śnieżka, siedmiu krasnoludków czy Baba Jaga. W kilku scenkach tematycznych uczniowie przekazali młodszym cenne wskazówki związane z przestrzeganiem zasad zdrowego żywienia, szkodliwością hałasu na nasze zdrowie, higieną jamy ustnej, myciem żywności przed jedzeniem. Występ zakończył się przytoczeniem kilku znanych sentencji nt. zdrowia, higieny i recept na dobre samopoczucie.