14 maja 2019 23:07 | Aktualności

SPOTKANIE Z POLICJANTEM DLA UCZNIÓW KLAS V- VIII

Dnia 14. 05. 2019 r. w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Końskich pana st. sierż. Piotra Przygodzkiego, który wśród uczniów klas V-VIII przeprowadził prelekcję nt. Zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Podczas spotkania funkcjonariusz policji omówił kwestię  dotyczącą niebezpieczeństwa związanego z zażywaniem dopalaczy i narkotyków oraz jego negatywnych konsekwencji prawnych.

W sposób ciekawy i interesujący przedstawił :

- powody sięgania po środki i substancje uzależniające,

- konsekwencje fizyczne i psychiczne ich używania,

- rozpoznawanie objawów występujących po użyciu danej substancji czy środka oraz sygnałów, które mogą świadczyć o ich przyjmowaniu.

Spotkanie uzupełniły przykłady podawane przez Pana Piotra Przygodzkiego  zdobyte podczas  jego pracy. Na zakończenie funkcjonariusz policji odpowiadał wyczerpująco na wszystkie pytania, które nurtowały uczniów. Panu st. sierż. Piotrowi Przygodzkiemu bardzo dziękujemy, że zechciał odwiedzić naszą szkołę oraz za ciekawą lekcję, podczas której uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy związanych z zagrożeniem, jakie niosą za sobą nie tylko dopalacze i narkotyki, ale i alkohol oraz palenie papierosów.

Podczas spotkania  panowała miła i życzliwa atmosfera, a uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem spotkania.

Spotkanie zorganizowały p. Joanna Ściegienna i p. Wiesława Zbróg.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM DLA UCZNIÓW KLAS V- VIII