15 maja 2019 20:05 | Aktualności

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

W dniu 14. 05. 2019 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli i rodziców, które przeprowadził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji Pan st. sierż. Piotr Przygodzki.

Temat szkolenia dotyczył  Zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Nauczyciele i rodzice mieli okazję zobaczyć na prezentacji multimedialnej różne środki i substancje uzależniające oraz akcesoria służące  do odurzenia się. Niektóre są dostępne w normalnej sprzedaży, np. papierosy, alkohol. Wszystkie uzależniają i  działają na szkodę zażywającego, są zagrożeniem dla jego życia. Ciągle pojawiają się nowe substancje i środki uzależniające, a tylko rzetelna wiedza na ich temat może uchronić przed nieodwracalnymi konsekwencjami zażywania. Szkolenie uzupełniły przykłady podawane przez pana Piotra Przygodzkiego  zdobyte podczas jego pracy.  Na zakończenie funkcjonariusz policji odpowiadał wyczerpująco na wszystkie pytania, które mieli do niego  nauczyciele i rodzice.

Panu st. sierż. Piotrowi Przygodzkiemu bardzo dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawego  szkolenia,  podczas  którego nauczyciele i rodzice mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat związany z zagrożeniem, jakie niosą za sobą nie tylko dopalacze i narkotyki, ale i alkohol czy też palenie papierosów.

Podczas spotkania  panowała miła i życzliwa atmosfera, a nauczyciele i rodzice byli bardzo zainteresowani tematem spotkania.

Spotkanie zorganizowały p. Joanna Ściegienna i p. Wiesława Zbróg.

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI