08 czerwca 2019 23:22 | Aktualności

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 0-III DO NADLEŚNICTWA

W dniu 30 maja 2019 r. odbyła się wycieczka oddziału przedszkolnego i klas I-III do Nadleśnictwa Ruda Maleniecka. Wyjazd zorganizowała Magdalena Oko. Opiekę nad dziećmi sprawowały: Joanna Staciwa, Alina Dymińska, Marianna Szczepańska, Magdalena Oko. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na temat warstwowej budowy lasu, które prowadził edukator Mateusz Bernat. Poznawali roślinność, zwierzęta i warunki klimatyczne występujące w poszczególnych warstwach lasu. Wielką atrakcją było przejście przez szkółkę leśną, gdzie rozpoznawali różne gatunki drzew. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały przewodnika, który opowiadał im o wzroście roślin i ich pielęgnacji. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w integracyjnym ognisku zorganizowanym przez Nadleśnictwo Ruda Maleniecka. Uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły, oczekując kolejnych takich ciekawych lekcji w terenie.

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 0-III DO NADLEŚNICTWA