08 czerwca 2019 23:30 | Aktualności

UDZIAŁ W AKCJI "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM?"

W dniu 7 czerwca o godz. 10.00 nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję czytelniczą "Jak nie czytam, jak czytam", której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja "Biblioteki w szkole”. Organizacją akcji w szkole zajęła się bibliotekarka – Wiesława Zbróg. Akcja skierowana jest szczególnie do uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania. Niech książki przestaną się wreszcie kojarzyć z obowiązkowymi lekturami i karaniem za ich nieprzeczytanie. Niech młodzież zobaczy, że czyta najlepszy uczeń w klasie i ten najbardziej niegrzeczny; wychowawca klasy i nauczyciele. Niech czytanie kojarzy się pozytywnie – jako relaks, czas wolny, rozrywka. Tym razem do czytania wybraliśmy czasopisma tj. Abecadło, Świerszczyk, National Geographic. Nasza społeczność szkolna zgromadziła się do wspólnego czytania na świeżym powietrzu - w altanie, tuż obok boiska sportowego. W akcji wzięli udział uczniowie kl. 0 – VIII wraz z gronem pedagogicznym. Ponadto  uczniowie wspólnie w klasie przygotowali plakaty pt. „Biblioteka inspiruje, więc warto czytać”.

W oddziale przedszkolnym najmłodsi pod okiem wychowawczyni z zapałem czytali swoje ulubione książki.

UDZIAŁ W AKCJI "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM?"