11 czerwca 2019 00:35 | Aktualności

PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

W dniu 6 czerwca pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Joanną Staciwą udali się na zaproszenie bibliotekarki p. Katarzyny Gładych do biblioteki. Data ustalona nieprzypadkowo, gdyż trwał XVIII  Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. To już kolejna wizyta   grupy czytelników Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Radoszycach  z Filią w Wilczkowicach. Pani bibliotekarka jeszcze raz opowiedziała  o bogatym zbiorze bibliotecznym, historii powstania książek. Zaprezentowała najstarsze, unikatowe publikacje. Upewniła się, czy wszystkie dzieci pamiętają regulamin biblioteczny. Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie czytelnika. Pani bibliotekarka każde z dzieci obdarowała książeczką i dyplomem. Dzieci mogły też dokonać wyboru ulubionych pozycji i je wypożyczyć do domu. Atrakcją spotkania okazało się również wspólne odgadywanie haseł krzyżówki „BIBLIOTEKA”. Dzieci miały okazję wykazania się umiejętnością czytania kolejnych rozdziałów pamiątkowej, interesującej książeczki A. Stelmaszyk „Słoń w składzie porcelany”. Na świetlicy czekał dla pierwszaków słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Gładych za miłą wizytę. Liczymy na to, że zgodnie  z obietnicą, uczniowie będą częstymi gośćmi tego wyjątkowego miejsca jakim jest biblioteka.

PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ