21 czerwca 2019 20:22 | Aktualności

PODSUMOWANIE PROJEKTU SZKOŁA POZYTYWNYCH MYŚLI

W dniu 14 czerwca 2019 r. nauczyciele naszej placówki na zaproszenie pań Marzanny Kosteckiej – Biskupskiej, Agnieszki Salwy i Kingi Skoczyńskiej przedstawicieli ŚCDN w Kielcach i głównych koordynatorów projektuSzkoła pozytywnych myśli, wzięli udział w podsumowaniu projektu. Głównym celem projektu było wsparcie dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców w podejmowaniu działań służących zdrowiu psychicznemu. Chodziło o wzbogacenie wiedzy nauczycieli na temat zdrowia psychicznego, wsparcia szkoły i nauczycieli – docelowo uczniów – w zakresie radzenia sobie z zagrożeniami zdrowia psychicznego, o kształtowanie postaw odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych oraz o promowanie wartości zdrowia psychicznego. W trakcie trwania projektu szkolni koordynatorzy: Alina Dymińska, Joanna Ściegienna i Wiesława Zbróg uczestniczyły w konferencjach i warsztatach metodycznych dotyczących zdrowia psychicznego. Wśród licznie biorących udział w projekcie placówek ( ponad 50) nasza szkoła została wybrana do przedstawienia działań realizowanych w szkole w ramach projektu jako jedna z siedmiu, z czego czujemy się wyróżnieni. Szkolny koordynator projektu pani Joanna Ściegienna wraz z panią Aliną Dymińską przedstawiły podczas konferencji podsumowującej efekty działań naszej szkoły w formie prezentacji. Dzięki udziałowi uzyskaliśmy certyfikat dla szkoły, a działania prowadzone w szkole wśród nauczycieli, uczniów i rodziców umieszczone zostały na platformie e-learningowej ŚCDN jako przykład dobrej praktyki.

.

PODSUMOWANIE PROJEKTU SZKOŁA POZYTYWNYCH MYŚLI