21 czerwca 2019 20:25 | Aktualności

"TU... WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO... I SZKOŁA SIĘ ZACZĘŁA"- ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. Szczególnie ważny był ten moment dla uczniów klasy ósmej, którzy kończąc naukę w naszej szkole, wkroczyli śmiało w nowy etap swojego życia.

W dniu 19 czerwca 2019 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 oraz  pożegnanie uczniów klas ósmej – tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, podczas której homilię, skierowaną do młodych, wygłosił ksiądz proboszcz  Przemysław Ilnicki. Potem Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie wspólnie ze swoimi Rodzicami  przenieśli się do szkolnych murów, by tam z rozrzewnieniem powspominać lata spędzone w szkole oraz pożegnać swoich nauczycieli i rówieśników. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas: Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Pan Michał Pękala,  Kierownik Usług Wspólnych w Radoszycach  Pani Ewelina Ptak, ksiądz proboszcz Przemysław Ilnicki oraz  Przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach Pan Dawid Zbróg.

Uroczystości przyświecały słowa naszego patrona św. Jana Pawła II o następującej treści:

Tu (…)wszystko się zaczęło (…)

i szkoła się zaczęła …

Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania poloneza w wykonaniu uczniów klasy ósmej i przedstawicieli klasy siódmej, następnie głos zabrali dyrektor szkoły Zbigniew Kowalczyk, który  skierował wiele ciepłych słów płynących w kierunku przybyłych gości, rodziców i uczniów, Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce oraz Kierownik Usług Wspólnych w Radoszycach. Po wygłoszonych przemówieniach uczniowie klasy VII i VIII pod kierunkiem pani Krystyny Kowalczyk i pani Joanny Ściegiennej zaprezentowali program słowno-muzyczny, w którym to  po raz ostatni mogli się zaprezentować uczniowie klasy ósmej i wygłosić swe pożegnania i podziękowania dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, organowi prowadzącemu, pracownikom szkoły oraz rówieśnikom. Podczas części artystycznej nie zabrakło chwil wzruszeń i śmiechu, a także niespodzianek przygotowanych dla klasy ósmej od młodszych koleżanek i kolegów z klasy siódmej. Następnie najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pana dyrektora i zaproszonych gości świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody, a także świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia z wynikami egzaminów. Nagrodzeni zostali również uczniowie za 100-procentową frekwencję. Później zgodnie z tradycją  szkoły nastąpiło wręczenie nagród specjalnych w postaci statuetek dla Ucznia Roku. W tym roku szkolnym troje uczniów otrzymało taki tytuł: Sebastian Dębski, Anna Pakuła c. Andrzeja i Maksymilian Janiszewski, z kolei Anna Pakuła c. Piotra otrzymała nagrodę Burmistrza  Miasta i Gminy Radoszyce Pana Michała Pękali za najlepsze wyniki w nauce. Nie zabrakło również listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów najlepszych i podziękowań za współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.

Na zakończenie pan dyrektor oraz zaproszeni goście podziękowali uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za całoroczną pracę i zaangażowanie w życie szkoły oraz życzyli, aby czas wakacyjnej radości był czasem wytchnienia i okazją do przeżycia wspaniałych przygód i oby na kolejny rok szkolny wrócili wszyscy z zapasem sił, gotowi do podjęcia nowych wyzwań i zadań.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do swoich klas na ostatnie przedwakacyjne spotkania z wychowawcami i rówieśnikami. Pan Burmistrz przygotował również niespodziankę dla uczniów klasy pierwszej, którzy zdobyli trzecie miejsce w plebiscycie "Echa Dnia" w powiecie koneckim na Najsympatyczniejszych Pierwszaków. Serdecznie dziękujemy.

Absolwentom Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach gratulujemy ukończenia pierwszej w ich życiu szkoły. Wierzymy, że zdobyta wiedzę i doświadczenie wyniesione z murów naszej szkoły będą z powodzeniem rozwijać w kolejnych latach edukacji.

Trzeba przyznać, że obecna klasa ósma jest wyjątkowa. To mała grupka, ale większość z nich to ludzie z pasją.

Bohaterami dnia byli uczniowie klasy ósmej w składzie: Mateusz Bednarczyk, Sebastian Dębski, Maksymilian Janiszewski, Adam Janus, Dagmara Komisarczyk, Jakub Kuterski, Anna Pakuła, Anna Pakuła, Kinga Przybyłowicz, Daria Studzińska, Marlena Szmit, Dawid Toporek, Julia Zbróg.

Absolwentom życzymy spełnienia marzeń, właściwego wyboru dalszej drogi życiowej oraz powodzenia na co dzień i dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji!