01 października 2019 22:16 | Aktualności

UDZIAŁ UCZNIÓW W I BIEGU NIEUSTRASZONYCH

W dniu 29 września 2019 roku we wsi Kozów odbył się pierwszy w powiecie koneckim bieg z przeszkodami „Fearless Run” – I Bieg Nieustraszonych, w którym wzięło udział ponad 300 osób z całej Polski. Wśród zawodników znalezły się także dzieci z naszej szkoły i ich rodzice. Podczas imprezy uczniowie klasy pierwszej Daniel Staciwa  i Filip Wnuk wzięli udział w wyścigu na 400 metrów z czterema przeszkodami  (kategoria wiekowa 4 – 7 lat), a uczennica klasy siódmej Zuzanna Maciążek uczestniczyła  w wyścigu na 1000 metrów z dziesięcioma przeszkodami (kategoria wiekowa 11 – 15 lat). Po dzielnej walce, wysiłku i świetnej zabawie pełnej niesamowitych emocji Daniel Staciwa zajął VII miejsce, Filip Wnuk - XIII miejsce, otrzymując medal i koszulkę, a Zuzanna Maciążek uplasowała się na  II miejscu, dostała medal i puchar. Po biegu dla młodszych uczestników  swoje możliwości mogli sprawdzić ich rodzice podczas wyścigu dla dorosłych na 5 kilometrów z dwudziestoma specjalnie przygotowanymi przeszkodami.

To wymagało nie lada tężyzny fizycznej. Wspinanie się po stromych ścianach, pajęczynach  z opon lub łańcuchów, brodzenie z obciążeniem w zimnej rzece to tylko niektóre z nich.

Nagrodę za pokonanie wszystkich przeszkód, tuż za linią mety, stanowiły złoty medal i tytuł „nieustraszonego”. W czasie biegów było mnóstwo adrenaliny i świetnej zabawy.

Po zmaganiach na wszystkich uczestników czekały napoje, kiełbaski z ogniska i grochówka wojskowa.

Twórcami tego przedsięwzięcia były stowarzyszenia Fit Radoszyce i ImperActive, a głównymi patronami: Nadleśnictwo Ruda Maleniecka, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy Smyków.

Takie przedsięwzięcia to bardzo dobre okazje, aby móc aktywnie i zdrowo spędzić czas wolny na świeżym powietrzu bez komputerów, telefonów i internetu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów, którzy zaangażowali dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego i wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i zdobytych miejsc!!!

I BIEG NIEUSTRASZONYCH