07 października 2019 18:12 | Aktualności

TYDZIEŃ SPORTU

Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

W naszej szkole Tydzień Sportu podzielony został na część teoretyczną poprzedzoną prelekcją i część praktyczną – sportową. Na godzinach wychowawczych przeprowadzono pogadanki z uczniami na temat zdrowego trybu życia, znaczenia aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz higieny umysłu w życiu każdego młodego człowieka. W drugiej części – sportowej – zorganizowaliśmy dla uczniów turniej unihokeja drużyn mieszanych, aktywne przerwy, czyli aerobic dla wszystkich chętnych i zainteresowanych tańcem i muzyką, strzały do bramki oraz wybranie króla strzelców. Uczniowie chętnie włączali się do pomocy i sędziowania oraz aktywnie uczestniczyli w sportowych zmaganiach. W dniu 27 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Dniu Sportu na stadionie LKS Partyzant w Radoszycach. Rozegrane tu zostały trzy konkurencje sportowe:
- sztafeta 4x400 m (2 dziewczyny i 2 chłopców)
- skok w dal sposobem naturalnym (chłopcy i dziewczęta)
- piłka siatkowa (drużyny mieszane).
Nasza szkoła zaprezentowała się bardzo dobrze, bo na sześć szkół z terenu gminy Radoszyce, które wzięły udział w sportowych wyzwaniach, zajęliśmy III miejsce (do drugiego brakło nam jednego punktu). Otrzymaliśmy puchar, medale oraz pamiątkowe dyplomy. Dzieci z klas I-III oraz oddziału przedszkolnego biegły na odległość 400 m po bieżni tartanowej.
Głównym punktem Gminnego Dnia Sportu było otwarcie nowej bieżni z tartanu. Nasze szkolne cheerleaderki kibicowały w sportowych zmaganiach zawodnikom z wszystkich szkół.
Gośćmi honorowymi Gminnego Dnia Spotu byli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Zbigniew Wojciechowski oraz władze lokalne Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce Grzegorz Pakuła i Dyrektorzy Szkół i Przedszkola: Elżbieta Kowalska, Anna Wąsik, Zbigniew Kowalczyk, Sławomir Staciwa i Grażyna Staciwa.

TYDZIEŃ SPORTU