07 października 2019 18:13 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Światowy Dzień Uśmiechu nie ma stałej daty i obchodzony jest w pierwszy piątek października. Na pomysł tego święta wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył “smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. W ten sposób wpadł na pomysł Światowego Dnia Uśmiechu, w czasie którego wszyscy powinni poświęcić większą uwagę uśmiechowi i dobrym uczynkom. Okazuje się też, że słynne słowa Śmiech to zdrowie mają pokrycie w badaniach naukowych. Otóż śmiech sprawi, że lepiej dotlenisz swój organizm, bo śmiejąc się nabierasz trzy razy więcej powietrza. Spontaniczny śmiech pozytywnie wpływa na samopoczucie,  jest doskonałą gimnastyką dla mięśni twarzy, przepony, brzucha, ramion. Pogodne osoby łatwiej zjednują sobie ludzi. Są przyjaźnie nastawione do świata, wydają się sympatyczniejsze i… atrakcyjniejsze. W tym roku Światowy Dzień Uśmiechu przypadł na 4 października. W naszej szkole akcja przeprowadzona została przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna Barbary Burak. Uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną z różnymi hasłami zachęcającymi do uśmiechu. Każdy uczeń i wszyscy pracownicy szkoły obdarowani zostali uśmiechniętymi buźkami na żółtym tle, które towarzyszyły nam do końca pobytu w szkole. Chcieliśmy, aby każdy zarażony uśmiechem kontynuował pozytywne zachowania jak najdłużej. Bo tam gdzie panuje życzliwość i zgoda, tam miło i bezpiecznie.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU