08 października 2019 22:54 | Aktualności

CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

W dniu 27 września 2019 r. w sali koncertowej Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju został zainaugurowany XVII Festiwal Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby, którego tematem przewodnim był uniwersalny dostęp do opieki zdrowotnej. Wydarzeniem Festiwalu był VII Zlot Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, w którym uczestniczyło 200 przedszkolaków, uczniów oraz nauczycieli szkół i placówek województwa świętokrzyskiego.

W ramach Festiwalu zorganizowano konferencje i warsztaty, które skierowane były do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnicy Zlotu skorzystali również z atrakcji, jakie oferowała część wystawienniczo-pokazowa m.in. konkursy, porady, stoiska ze zdrową żywnością, a także punkty informacyjno-edukacyjne.

Ważnym wydarzeniem Festiwalu było wręczanie szkołom Certyfikatów Szkoła Promująca Zdrowie, które otrzymały:

1. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach,
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Sierakowie,
  3. Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Kłucku,
  4. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Skarżysku-Kamiennej,
  5. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju.

Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brześciu wręczono odnowienie ważności Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie.

Uzyskanie Certyfikatu jest potwierdzeniem zaangażowania szkoły w działania promujące zdrowie i wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy.

Źródło informacji: kuratorium.kielce.pl/39282/informacja-z-vii-zlotu-przedszkoli-i-szkol-promujacych-zdrowie/

Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik na ręce dyrektora Zbigniewa Kowalczyka pogratulował całej Społeczności Szkolnej uzyskania Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie i życzył dalszych sukcesów i osiągnięć w edukacji zdrowotnej, promocji zdowia i propagowania zdrowego stylu życia.

Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu były: koordynator Alina Dymińska, Anna Majchrzak, Joanna Ściegienna, Wiesława Zbróg.