Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.

Aktualności

21 października 2019 21:38 | Aktualności

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ 2019

Dnia 16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje rekord w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w akcję, nad którą czuwała p. Anna Majchrzak. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Następnie każde dziecko mógło indywidualnie spróbować swoich sił w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomach. 

Nieustająco przez 30 minut dzieci musiały stosować RKO, czyli 30 uciśnięć i 2 oddechy. Wszyscy ochoczo podjęli próbę udzielania pierwszej pomocy, starsi uczniowie chętnie pomagali najmłodszym. Cieszymy się, że nasza szkoła mogła uczestniczyć w tak ważnym dla nas wszystkich przedsięwzięciu.

Przeczytano: 258 razy. Wydrukuj|Do góry