21 października 2019 21:38 | Aktualności

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ 2019

Dnia 16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje rekord w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w akcję, nad którą czuwała p. Anna Majchrzak. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Następnie każde dziecko mógło indywidualnie spróbować swoich sił w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomach.

Nieustająco przez 30 minut dzieci musiały stosować RKO, czyli 30 uciśnięć i 2 oddechy. Wszyscy ochoczo podjęli próbę udzielania pierwszej pomocy, starsi uczniowie chętnie pomagali najmłodszym. Cieszymy się, że nasza szkoła mogła uczestniczyć w tak ważnym dla nas wszystkich przedsięwzięciu.