23 października 2019 21:46 | Aktualności

WSPOMNIENIE LITURGICZNE ŚW. JANA PAWŁA II

Społeczność Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego i św. Faustyny Kowalskiej w Wilczkowicach wspominała św. Jana Pawła II w dniu 22. 10. 2019 r.. W obchodach wzięli również udział dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach. Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym Mszą Świętą celebrowaną przez: ks. prałata Piotra Supierza, ks. Marcina Pietrasa, ks. Marcina Wójtowicza i ks. Przemysława Ilnickiego. Homilię skierowaną do zgromadzonych wygłosił ks. prałat Piotr Supierz. Wszyscy, którzy wzięli udział w ceremonii, mieli okazję przypomnieć sobie, co w życiu jest najważniejsze i czym należy się kierować, by je przeżyć godnie i uczciwie. W Eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe – SP im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach i OSP w Wilczkowicach. Młodzież, śpiewając pieśni i psalmy,  uświetniła spotkanie sakramentalne.

Podczas Mszy św. modliliśmy się również w intencji pana Zbigniewa Kowalczyka w jego 50-te urodziny. Delegacja uczniów życzyła Dyrektorowi SP im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach: żyj Sto lat! By czasu starczyło na wszystko, Szczęście dopisało, w sukcesy obrodziło, a to co dobre na lepsze się zmieniło.

Natomiast księdzu proboszczowi w uroczystość pierwszej rocznicy Mszy Papieskiej i przyjęcia przez niego probostwa w naszej parafii młodzież życzyła dużo zdrowia i opieki Matki Bożej, pielęgnowania w sobie uśmiechu,  niezatracania nigdy poczucia humoru oraz serca pełnego miłości, którą podzieli się z potrzebującymi.

Po nabożeństwie wszyscy udali się pod pomnik św. Jana Pawła II. Po krótkiej modlitwie uczniowie ze szkoły podstawowej, delegacje z poszczególnych sołectw oraz osoby prywatne  złożyli kwiaty i zapalili znicze pod postumentem Polaka-Papieża.

Na zakończenie zgromadzeni odśpiewali Barkę – ulubioną pieśń Ojca Świętego. Ten wyjątkowy wieczór był wspaniałą okazją do wspomnień, do wspólnej modlitwy i śpiewu ulubionej pieśni Jana Pawła II.

O papieżu powiedziano i napisano tak wiele, ale czyż jakiekolwiek słowa wyrażą to, co zrobił dla świata i ludzi?

WSPOMNIENIE LITURGICZNE ŚW. JANA PAWŁA II