Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.

Aktualności

25 października 2019 18:07 | Aktualności

WSPOMNIEŃ CZAS...- WPISY DO KSIĘGI PAMIĄTKOWEJ

100 lat minęło…

„Przeżyte chwile nie giną. Nie wiemy nigdy, kiedy wypłyną z dalekiej przeszłości, by nałożyć  się na to, co przeżywamy obecnie”.

Larysa Mitzner

Jubileusze to podniosłe i bardzo ważne wydarzenia, pozwalają odzyskać poczucie wspólnoty oraz wzbudzają emocje. Dla całej społeczności szkolnej są one najczęściej wyczekiwanym finałem wielotygodniowej pracy przygotowującej do wspólnego, a przede wszystkim radosnego świętowania pełnego wspomnień i wzruszeń. Aby jubileusz Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach stał się faktem, rzesza ludzi włożyła serce. Celem działań organizatorów było połączenie przeszłości z teraźniejszością, stworzenie okazji do spotkania wszystkich tych, którzy kiedyś tworzyli i nadal tworzą historię tej wspaniałej szkoły.

We wtorek 16 października 2018 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie – 100 urodziny Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach, nadanie jej imienia św. Jana Pawła II oraz poświęcenie i przekazanie sztandaru społeczności szkolnej.

 Wpisy do księgi pamiątkowej dokonane przez obecnych gości świadczą o tym, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni edukacja.


– Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim jubileuszowo zaangażowanym oraz Gościom za współtworzenie historii Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach.  Podążając za złotą myślą św. Jana Pawła II: Szukałem Was, teraz przyszliście do mnie i za to Wam dziękuję, dziękuję wszystkim uczestnikom jubileuszu, że zaszczycili nas swoją obecnością, że jak zawsze okazali się niezastąpionymi przyjaciółmi. W następnych latach 16 października będzie dla nas Dniem Patrona szkoły! – powiedział dr Zbigniew Kowalczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach.

Szkoła to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością i rozrzewnieniem!

 

Przeczytano: 157 razy. Wydrukuj|Do góry

WSPOMNIEŃ CZAS...- WPISY DO KSIĘGI PAMIĄTKOWEJ